Лайфхаки для викладання в 5 класах НУШ: з чого починати?

Ми з Cambridge English та компанією “Лінгвіст” запускаємо нову рубрику – Лайфхаки для викладання в 5 класах НУШ! У цій рубриці говоритимемо саме про викладання англійської, а також про загальні принципи виховання підлітків і розвитку їхніх життєвих компетентностей. Отже, сьогодні ми розповімо з чого ж починати, якщо ви з вересня розпочинаєте працювати в 5 класах.

Ознайомлюємося з Державним стандартом базової середньої освіти. Звучить не дуже весело-інтерактивно, але повірте, – знання законодавчих засад власної професії вам допоможе глибоко орієнтуватися в щоденній роботі та знімає мільйон питань, які у вас можуть виникати зараз. 
Ознайомлюємося з 

Додатком 5 до Державного стандарту. Для чого? Саме в цьому документі ви знайдете усе про очікувані результати навчання в галузі іншомовної освіти, а також зрозумієте, за якими принципами формуються групи результатів.

Читаємо Модельну програму, яку обрав ваш навчальний заклад. Нагадуємо, що на сайті МОН ви знайдете дві Модельні програми з англійської мови як першої іноземної, за редакцією Зимомрі та Редька.

Переглядаємо типову освітню програму для розуміння стандартів розподілу годин для вашої галузі.

І нарешті, працюємо над навчальною програмою. Це той випадок, коли потрібна творчість і мотивація вчителя, методиста і методоб’єднання в цілому. Навчальна програма – це документ, який розробляє навчальний заклад відповідно до власних потреб і на основі вищезгаданих документів. Чим відрізняється модельна програма від навчальної, і чому це не одне й те саме – можна прочитати тут.


Трохи складно, так? Погоджуємося, свобода дій, автономія і простір для креативності – це завжди виклик і більше відповідальності, яку нам з вами треба на себе взяти, і своїм же прикладом навчити дітей брати відповідальність за свою роботу та наше майбутнє. Однак, процес складання навчальних програм вам полегшить конструктор навчальних програм

Сподіваємося, ця інформація була корисною!