Чи на часі професійний розвиток вчителя?

Сьогоднішній лайфхак присвячуємо темі професійного зростання і мотивації вчителя:

  • Для чого потрібен професійний розвиток?
  • Які ресурси використовувати вчителю НУШ?
  • Як мотивувати себе до постійного вдосконалення?

Отже, ми можемо дебатувати щодо доцільності професійного розвитку вчителя, адже складно спрогнозувати, яким буде наступний навчальний рік, і ми знаємо, що він точно буде непростим. Однак, задача вчителя – створити середовище для навчання, де учні зможуть почуватися вільно і невимушено, наскільки це можливо. Магія цього процесу полягає в тому, що вчитель – це модель для учня, і вмотивований вчитель – це вмотивовані учні. Окрім того, Нова Українська Школа – це концепція, що передбачає глибоке переосмислення діяльності вчителя і перебудову старої системи на нову – таку, що забезпечує повноцінний розвиток учня та його життєвих компетентностей. 

На щастя, ресурсів професійного розвитку для вчителя англійської є безліч. Пропонуємо поглянути на матеріали та платформи від Cambridge English та компанії “Лінгвіст”:

Як мотивувати себе на розвиток? Найкращий спосіб – це зробити план, за яким ви щодня, наприклад, витрачаєте 30-40 хвилин на те, щоб дізнатися щось нове у своїй галузі. Комусь підходять щотижневі плани, але важливо вести своєрідний облік досягнень. Так ви відмічаєте свої успіхи та точно щось використовуватимете під час уроків.