Розбудіть свою уяву: вправи для розвитку креативного письма

Розбудіть свою уяву: вправи для розвитку креативного письма

Креативне письмо – це більш ніж вигадування історій, це ще й вміння висловлювати свої думки та емоції оригінально й цікаво. Це вміння є важливим не лише для письменників, але й для людей будь-якої професії.  

Під час вебінару «How creativity and critical thinking can upgrade writing assignments» ми досліджували роль креативності та критичного мислення у здобутті вмінь креативного письма.

Сьогодні ж пропонуємо кілька порад, як розвивати вміння креативного письма на уроках англійської мови:

1. Створюйте сприятливу атмосферу.

На таких уроках учні не бояться помилок і вільно висловлюють свої думки. Важливо заохочувати креативність і не критикувати учнів за нестандартні ідеї, адже кожен має своє бачення подій. Слід давати учням час на обдумування і генерування ідей.

2. Використовуйте різноманітні завдання.

Показуйте учням які бувають типи текстів, адже все не обмежується лише листами друзям чи оповіданнями та есе. Серед актуальних варіантів письмових робіт є статті, рев’ю, пости у соціальних мережах, коментарі до них. Підготуйте приклади таких текстів, обговоріть, що робить їх цікавими.

Запропонуйте учням створити власні тексти таких типів:

  • написання історії з заданим кінцем або початком;
  • створення діалогу між двома персонажами – реальними чи вигаданими;
  • написання вірша або пісні;
  • опис картини або фотографії;
  • ведення щоденника.

На сторінках наших інноваційних курсів для середньої школи НУШ Prepare. Ukrainian Edition. Grade 7 та Full Blast Plus for Ukraine. Grade 7 учні знайдуть цікаві завдання для створення різноформатних письмових завдань. Додатковим бонусом є поради та підказки для успішного виконання таких завдань.

3. Залуйчате до роботи з автентичними матеріалами.

Використовуйте автентичні тексти, такі як статті, книги, вірші, пісні, щоб дати учням уявлення про різні стилі письма. Запропонуйте учням написати власні тексти, подібні до тих, які вони читали.

4. Практикуйте використання ігрових форм роботи.

Ігри – це чудовий спосіб зробити навчання цікавим і таким, що захоплює увагу підлітка. Використовуйте ігри, щоб допомогти учням генерувати ідеї, розвивати словниковий запас і граматичні вміння. Чудовими варіантами можуть бути граматичне бінго, скрабл, пантоміма, пошук граматичних скарбів та інші.

5. Заохочуйте до самостійної роботи.

Заохочуйте учнів писати вдома, не лише на уроках. Створіть блог або онлайн-журнал, куди учні можуть публікувати свої роботи. Використайте сайт школи для публікацій учнівських робіт. Пропонуйте учням брати участь у конкурсах творчого письма – хто зна, можливо серед ваших учнів є новий творець сучасної літератури?

6. Використовуйте онлайн-ресурси.

Існує багато онлайн-ресурсів, які можуть допомогти учням розвивати вміння креативного письма. Використовуйте онлайн-інструменти для генерування ідей, перевірки граматики та орфографії. Знайдіть онлайн-спільноти, де учні можуть спілкуватися з іншими людьми, які цікавляться творчим письмом.  

Додаткові вправи, що створені у рамках інтернет-підтримки курсів для середньої школи НУШ Prepare. Ukrainian Edition. Grade 7 та Full Blast Plus for Ukraine. Grade 7 пропонують вправи на розвиток вмінь письма. Це можуть бути вправи, що спрямовані на виправлення помилок або на створення власної історії на визначену тему.

Пам’ятайте, що розвиток вмінь креативного письма – це процес, який потребує часу та зусиль. Важливо бути терплячими й давати учням можливість вчитися на своїх помилках.

І ще декілька порад учням та вчителям від нашої методистки:

  • Читайте багато книг і статей англійською мовою.
  • Звертайте увагу на те, як автори використовують мовні засоби для створення цікавих і оригінальних текстів.
  • Спробуйте використовувати різні стилі письма.
  • Не бійтеся експериментувати.
  • Найголовніше – отримуйте задоволення від процесу письма!

Розвиваючи вміння креативного письма на уроках англійської мови, ви допоможете учням не лише покращити їх мовні навички, але й стати більш творчими та впевненими в собі.