НМТ з англійської мови: поради та рекомендації

Підготовка до екзаменів є важливим та водночас складним процесом. Національний мультипредметний тест (НМТ) з англійської мови стає все ближче, тож саме час почати активну підготовку до нього.

Ось декілька порад та рекомендацій, які допоможуть учням підготуватись до НМТ з англійської мови:

Познайомте своїх учнів із форматом тесту.

Загальний формат НМТ виглядатиме наступним чином:

  • здаються три обовязкових предмети та один на вибір; англійська мова знаходиться у переліку предметів на вибір  
  • перший блок тесту, що займає 120 хвилин для двох предметів
  • 20 хвилинна перерва для учнів
  • другий блок тесту, що також займає 120 хвилин для ще двох предметів.

В межах кожного блоку майбутні випускники мають можливість самостійно керувати часом, що відведено на виконання завдань. Тобто, якщо учень чи учениця виконали завдання тесту з історії України за 40 хвилин, то на виконання тесту з англійської мови у нього чи неї є одна година і 20 хвилин

Розкажіть про види завдань у тесті.

Структура завдань НМТ з англійської мови схожа до структури ЗНО, проте є дві основні відмінностівиконання роботи перед екраном комп’ютера і відсутність частини аудіювання та письма. 

Основні види завдань в НМТ з англійської мови – читання та використання мови. Детальніше про підготовку до них можна дізнатись в одній із попередніх статей та у вебінарі «How NOT to prepare for NMT – a practical guide for teachers».

Складіть план підготовки до тесту.

Першим кроком у створенні такого плану буде визначення сильних та слабких сторін своїх учнів у англійській мові. Як це зробити? Використовуйте тести для визначення рівня знань мови та тести НМТ (ЗНО) попередніх років. Так ви зможете визначити із якими темами – лексичними та граматичними, і завданнями виникають труднощі у старшокласників.

Складіть план підготовки, який допоможе їм покращити свої знання та вміння. Дотримуйтесь цього  плану, адже продумана тематично та у відведені для цього години підготовка є не менш важливим компонентом успіху.

Використовуйте різні ресурси для підготовки.

Існує багато ресурсів, які допоможуть вашим учням підготуватися до НМТ з англійської мови. Серед них можна виділити:

  • підручники
  • посібники
  • збірники тестових завдань
  • онлайн ресурси.

Prepare for School Exams. Grade 10 & 11 є повноцінним курсом для учнів старшої школи. В ньому тестові завдання, що зустрічаються не лише в НМТ, а й в інших видах екзаменів, майстерно поєднано з процесом вивченням англійської мови. Сторінки курсу наповнені актуальними темами, що будуть цікаві всім без виключень. Практичні поради також стануть в пригоді для школярів, а відео- та аудіопідтримка допоможе учням глибше зануритись у світ англійської мови.

ZNO Leader Tests B1 – посібник, у якому зібрано сім повних тестів формату ЗНО, які доцільно використовувати для додаткової практики. Адже частини із завданнями «Reading» та «Use of English» відповідають усім вимогам Національного мультипредметного тесту. Та й самі тексти, з якими працюватимуть підлітки будуть наповнені цікавими темами про Україну та світ.

Серед онлайн ресурсів рекомендую звернути увагу на демонстраційний варіант НМТ з англійської мови 2023 на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Цей варіант тесту максимально наближений до реальних умов та дозволяє учням познайомитись із виглядом тесту та його особливостями. Це, своєю чергою, допоможе з послабленням нервової напруги перед незнайомим.

Помилки – це частина процесу навчання. Не здавайтеся, якщо ваші учні роблять помилки під час підготовки до НМТ. Навпаки, аналізуйте помилки разом з учнями та намагайтеся їх виправити.

Успіхів вам та вашим учням у підготовці до Національного мультипредметного тесту!