Методична стаття “Creating a successful future for students by teaching them soft skills”

У сучасному світі soft skills, або ж гнучкі навички, є не менш важливими, ніж hard skills, або технічні навички. Вони охоплюють комунікативні навички, критичне мислення, творчість, лідерство, самодисципліну. Ці навички необхідні для успішного навчання і особистісного розвитку, а в майбутньому ще й для кар’єрного зростання.

Уроки англійської мови є чудовою можливістю для формування та розвитку soft skills, адже учні мають змогу програвати життєві ситуації.

Які ж soft skills можна розвивати на уроках англійської мови?

  • Комунікативні навички: вміння спілкуватися з іншими людьми, в тому числі іноземцями. На уроках англійської мови учні мають можливість їх практикувати в різних контекстах, наприклад, під час групових проєктів, дискусій, презентацій.
  • Критичне мислення: вміння аналізувати інформацію, робити висновки та приймати рішення є важливою навичкою для успіху в будь-якій сфері життя. Беручи участь у дебатах, розв’язуючи проблемні завдання та обговорюючи різні точки зору учні зможуть розвивати критичне мислення.
  • Творчість: вміння генерувати нові ідеї та знаходити нестандартні рішення є важливою навичкою для успіху у творчих професіях. Розвиток творчості є нелегким завданням, але участь у творчих проєктах, наприклад, в написанні віршів, оповідань, пісень та інших творчих робіт дозволить повністю розкрити увесь творчий потенціал.
  • Лідерство: вміння вести за собою інших людей є важливою навичкою для успішної кар’єри. Не кожен зможе взяти на себе відповідальність за роботу, яку виконує група людей. Для цього потрібні як лідерські якості, так і звичайна сміливість. Справжній лідер не той, хто роздає накази, а той, хто закотивши рукави працює разом зі своєю командою. Не варто забувати і про допомогу іншим.
  • Самодисципліна: вміння ставити цілі та досягати їх є важливою навичкою для успіху в будь-якій сфері життя. Без дотримання цілей ніхто і ніколи ще не досягав мети. Уміння дотримуватись поставленого курсу дій, дедлайнів та виконувати завдання якісно – все це є складовими самодисципліни не лише учня, а й майбутнього фахівця своєї справи.

Усі ці, та багато інших цікавих ідей, можна знайти на сторінках нового НМК від видавництва Лінгвіст та Cambridge University Press and Assessment – Prepare. Ukrainian Edition. Grade 10 & 11. З його допомогою процес формування та розвитку soft skills на уроках англійської мови стане легким та зрозумілим. Також пропонуємо переглянути вебінар нашої освітньої консультантки Яни Свердлюк на тему «Teaching life competences to students: creating support for their future», у якому детальніше розглядаються шляхи навчання учнів soft skills на уроках англійської мови.

Процес набуття та розвитку soft skills на уроках англійської мови є важливою частиною освітнього процесу, що допоможе учням стати більш успішними в навчанні, кар’єрі та особистому житті. Допомагайте своїм учням досягнути висот у майбутньому!