Бланки

Як використати контекстні підказки та вміння робити логічні висновки для успішного написання НМТ

Більшість погодиться, що для повного розуміння тексту та завдань до нього потрібна не тільки граматика чи тільки лексика. Поєднання цих складових та використання контекстних підказок та вміння робити логічні висновки стануть секретом успіху на НМТ.

Контекстні підказки фактично є підказками, що допомагають знайти необхідну для вирішення завдання інформацію. Серед їхнього різноманіття виділяють:

Синонімічні, чи підказки перефразування.

Наприклад, в одному із завдань посібника ZNO Leader Tests B1 бачимо запитання «What do we learn about teenage employment in the USA?». Серед варіантів відповідей зустрічаємо «It has been affected by demands on students», що є перефразованим варіантом речення з тексту «Rather, high school studies have become more demanding, with more projects to complete and deadlines to meet».

Антонімічні, або ж контрасті підказки.

Одним із запитань до тексту «American Teenagers at Work» є «Which of the following is recommended for preparing all teenagers for later life?». Читаючи текст, натрапляємо на речення «Unless parents involve their children in making decisions … teenagers may find it difficult to control their spending in later life…». Таке перефразування відповідає правильному варіанту відповіді «Giving them opportunities to monitor their finances.»

Пунктуаційні, чи шрифтові підказки.

Тут на допомогу приходять розділові знаки або шрифти, якими у реченнях виділено важливу, ключову інформацію. Також не забувайте нагадувати учням, що читати потрібно весь текст, особливо той, що написаний дрібним шрифтом.

Визначальні, або підказки, що пояснюють.

Наприклад, у завданні на встановлення відповідності про цікаві факти з життя Британської королівської сім’ї одним із варіантів відповіді є словосполучення «bright colours». В одному із коротких текстів бачимо речення «Thus, she often could be seen in public wearing clothes of bright colours: fuchsia, lemon yellow, light blue», де за допомогою розділових знаків було пояснено значення «bright colours».

Загальні, чи підказки «логічного висновку»

Це вміння використовувати інформацію, що подана у тексті для формування логічних висновків.

Вміння робити логічні висновки як продуктивна якість для навчання характерне багатьом. Варто лиш продовжувати її розвивати з допомогою кількох корисних порад.

Більше цікавої та корисної інформації щодо підготовки до НМТ з англійської мови можна знайти у вебінарі “How NOT to prepare for NMT – a practical guide for teachers”.

А якщо ви шукаєте сучасний та практичний збірник тестових завдань для підготовки до НМТ, то пропоную звернути увагу на посібники ZNO Leader Tests B1 та B2! Вони насичені не лише активною лексикою, а й актуальними для сьогодення темами про світ та Україну. Також, у посібнику достатня кількість тестів, що допоможе учням вдосталь потренувати вміння робити логічні висновки.

Вебінар “How NOT to prepare for NMT – a practical guide for teachers”

Запрошуємо на вебінар “How NOT to prepare for NMT – a practical guide for teachers”.

Ми поговоримо про структури та особливості проведення Національного мультипредметного тесту з англійської мови. Познайомимось із кількома корисними стратегіями підготовки до НМТ, та порадами, що допоможуть спростити підготовку до тесту. Також учасники вебінару разом зі спікером зможуть проаналізувати тестові завдання, використовуючи отримані на вебінарі знання.

Тема: «How NOT to prepare for NMT – a practical guide for teachers»
Час: 16.00 – 17.00
Дата: 07 листопада 2023 року
Спікер: Яна Свердлюк, освітня консультантка видавництва «Лінгвіст»
Участь: онлайн, безкоштовна

Учасники вебінару отримають іменні та пронумеровані сертифікати з 0.03 ЕКТС.

Інформація про спікера:

Яна Свердлюк має семирічний досвід роботи з учнями різних вікових категорій – від початкової до старшої школи. Також практикує використання автентичних матеріалів у роботі з учнями, адже її основний принцип «Ти повинен вивчати мову так, як будеш її використовувати».

Методична стаття “Creating a successful future for students by teaching them soft skills”

У сучасному світі soft skills, або ж гнучкі навички, є не менш важливими, ніж hard skills, або технічні навички. Вони охоплюють комунікативні навички, критичне мислення, творчість, лідерство, самодисципліну. Ці навички необхідні для успішного навчання і особистісного розвитку, а в майбутньому ще й для кар’єрного зростання.

Уроки англійської мови є чудовою можливістю для формування та розвитку soft skills, адже учні мають змогу програвати життєві ситуації.

Які ж soft skills можна розвивати на уроках англійської мови?

  • Комунікативні навички: вміння спілкуватися з іншими людьми, в тому числі іноземцями. На уроках англійської мови учні мають можливість їх практикувати в різних контекстах, наприклад, під час групових проєктів, дискусій, презентацій.
  • Критичне мислення: вміння аналізувати інформацію, робити висновки та приймати рішення є важливою навичкою для успіху в будь-якій сфері життя. Беручи участь у дебатах, розв’язуючи проблемні завдання та обговорюючи різні точки зору учні зможуть розвивати критичне мислення.
  • Творчість: вміння генерувати нові ідеї та знаходити нестандартні рішення є важливою навичкою для успіху у творчих професіях. Розвиток творчості є нелегким завданням, але участь у творчих проєктах, наприклад, в написанні віршів, оповідань, пісень та інших творчих робіт дозволить повністю розкрити увесь творчий потенціал.
  • Лідерство: вміння вести за собою інших людей є важливою навичкою для успішної кар’єри. Не кожен зможе взяти на себе відповідальність за роботу, яку виконує група людей. Для цього потрібні як лідерські якості, так і звичайна сміливість. Справжній лідер не той, хто роздає накази, а той, хто закотивши рукави працює разом зі своєю командою. Не варто забувати і про допомогу іншим.
  • Самодисципліна: вміння ставити цілі та досягати їх є важливою навичкою для успіху в будь-якій сфері життя. Без дотримання цілей ніхто і ніколи ще не досягав мети. Уміння дотримуватись поставленого курсу дій, дедлайнів та виконувати завдання якісно – все це є складовими самодисципліни не лише учня, а й майбутнього фахівця своєї справи.

Усі ці, та багато інших цікавих ідей, можна знайти на сторінках нового НМК від видавництва Лінгвіст та Cambridge University Press and Assessment – Prepare. Ukrainian Edition. Grade 10 & 11. З його допомогою процес формування та розвитку soft skills на уроках англійської мови стане легким та зрозумілим. Також пропонуємо переглянути вебінар нашої освітньої консультантки Яни Свердлюк на тему «Teaching life competences to students: creating support for their future», у якому детальніше розглядаються шляхи навчання учнів soft skills на уроках англійської мови.

Процес набуття та розвитку soft skills на уроках англійської мови є важливою частиною освітнього процесу, що допоможе учням стати більш успішними в навчанні, кар’єрі та особистому житті. Допомагайте своїм учням досягнути висот у майбутньому!

Вебінар «Teaching life competences to students: creating support for their future»

Запрошуємо на вебінар «Teaching life competences to students: creating support for their future».

Ми поговоримо про відмінності між soft skills та hard skills і зрозуміємо, як наявність різних умінь та впливає на майбутнє підлітків. Також розглянемо шляхи формування цих важливих знань у школярів. Не забудемо і про використання автентичних матеріалів на уроках англійської мови, які допоможуть розвивати soft skills.

Тема: «Teaching life competences to students: creating support for their future»
Час: 16.00 – 17.00
Дата: 24 жовтня 2023 року
Спікер: Яна Свердлюк, освітня консультантка видавництва «Лінгвіст»
Участь: онлайн, безкоштовна

Учасники вебінару отримають іменні та пронумеровані сертифікати з 0.03 ЕКТС.

Інформація про спікера:

Яна Свердлюк має семирічний досвід роботи із учнями різних вікових категорій – від початкової до старшої школи. Також практикує використання автентичних матеріалів у роботі з учнями, адже її основний принцип «Ти повинен вивчати мову так, як будеш її використовувати».

Чек-лист для вивчення англійської мови у першому клас

Багато людей – вчителів та батьків – дискутують щодо необхідності та важливості вивчення англійської мови у школі, особливо коли йде мова про учнів молодшої школи. Зважаючи на реалії сучасного життя та перспективи майбутнього, знання англійської мови є невіддільною частиною професійного портрета людини. Ось чому питання вибору ефективних методів навчання та виховання свідомого ставлення до опановування знаннями з англійської мови є вкрай актуальними.

Під час вебінару “Discovering English with Imagine for Ukraine 1, який можна переглянути на нашому YouTube-каналі, ми розглядали різноманітні стратегії роботи з учнями початкової школи. Зараз, я пропоную вам ознайомитись із кількома порадами для більш ефективного навчання англійської мови учнів перших класів.

  • Пам’ятайте, що ваше ставлення до предмета – англійської мови – впливає на ставлення до неї ваших учнів.

Тому робіть уроки англійської мови цікавими та веселими. Плануйте багато різноманітних активностей, щоб кожному з учнів було чим займатись: тим хто спокійний і тим, хто не дуже; коли діти сидять і коли стоять або рухаються по класу.

  • Багато розмовляйте англійською з дітьми, особливо про те, що їх оточує та заохочуйте учнів підтримувати розмову.

Використовуйте жести, активну міміку, рухи та зображення. Підручник Imagine for Ukraine 1 насичений легкою, зрозумілою лексикою та граматичними конструкціями що допоможуть малятам передати їх думки та почуття стосовно речей, що вони бачать навколо, у розмові як з вчителем, так і з однокласниками.

  • Постійно повторюйте лексику, що була вивчена на уроках та не бійтесь додавати щось нове чи використовувати слова, які цікаві дітям.

Досить часто від учнів – не лише від першачків – можна почути запитання «А як англійською буде ….?». Не варто залишати ці запитання без відповіді, адже вони показують прагнення учня дізнаватись щось нове.

  • Використовуйте флешкартки для кращого запамятовування малечею слів.

До НМК “Imagine for Ukraine 1” розроблено комплекти флешкарток, які чудово підійдуть для використання у таких ситуаціях. Взяті з реального, щоденного життя зображення допоможуть вивчати нову лексику на уроках та поза ними.  

  • Розповідайте прості історії англійською мовою, грайте в ігри, співайте пісні та римівки разом з учнями.

Важливо, щоб ці матеріали були насичені тією лексикою та граматикою, яку вивчають діти. “Imagine for Ukraine 1” є яскравим прикладом активного використання цих матеріалів для активного вивчення учнями англійської мови.

І напевно найголовніша порада серед усіх – не турбуйтесь щодо помилок, які трапляються в учнів у процесі навчання. Кожного разу коли учні, особливо з вашою допомогою, працюють над виправленням своїх помилок вони стають впевненішими у своїх знаннях та вміннях.

Будьте тими, хто надихає маленьких дослідників вивчати світ через площину англійської мови!

Вебінар «Discovering English with Imagine for Ukraine 1»

Запрошуємо на вебінар «Discovering English with Imagine for Ukraine 1».

Ми поговоримо про стратегії роботи з першокласниками, що допоможуть у створенні сприятливого середовища для вивчення англійської мови в майбутньому. Не забудемо і про цікаві та практичні поради для ефективної роботи з першокласниками. Також дізнаємось більше про новий навчальний курс для учнів початкової школи Imagine for Ukraine 1 та познайомимось із компонентами курсу для 1-го класу.

Тема: «Discovering English with Imagine for Ukraine 1»
Час: 16.00 – 17.00
Дата: 12 вересня 2023 року
Спікер: Яна Свердлюк, освітня консультантка видавництва «Лінгвіст»
Участь: онлайн, безкоштовна

Учасники вебінару отримають іменні та пронумеровані сертифікати з 0.03 ЕКТС.

Інформація про спікера:
Яна Свердлюк має семирічний досвід роботи з учнями різних вікових категорій – від початкової до старшої школи. Також практикує використання автентичних матеріалів у роботі з учнями, адже її основний принцип «Ти повинен вивчати мову так, як будеш її використовувати».

Каталог видань 2023. Нова Українська Школа

Шановні колеги,
Ми раді презентувати вам електронний каталог курсів для вивчення англійської в НУШ від компанії «Лінгвіст». Наша команда невпинно працює над адаптацією та створенням матеріалів, що допоможуть вам навчити учнів розуміти та спілкуватися англійською мовою.

У каталозі представлені як перевірені часом видання, так і наші новинки для перших і шостих класів. Окрім підручників та робочих зошитів, зверніть увагу на додаткові посібники з граматики та практики, що зроблять вивчення англійської ще цікавішим та ефективнішим у кожному класі.

Ми прагнемо допомогти вам у підготовці до уроків, тому до кожного підручника пропонуємо матеріали для вчителя: конспекти уроків, матеріали для додаткової роботи, доступ до аудіо та відео матеріалів.

Ми віримо, що наші підручники стануть цінним доповненням до вашої бібліотеки та допоможуть вам досягти високих результатів у роботі зі своїми учнями.

Всі сторінки каталогу мають клікабельні посилання, що ведуть на семпл сторінки, матеріали для завантаження тощо, тож не забувайте натискати на кнопки, що вас зацікавили та замовляти обрану продукцію в нашому інтернет-магазині чи через вашого менеджера в компанії «Лінгвіст».

Приємного ознайомлення!

Engaging lessons with Prepare 11

Процес навчання старшокласників може бути складним як для вчителів, так і для учнів. В цей період підлітки переживають багато фізичних та психологічних змін, що впливають на їхню здатність вчитись. Ще й академічні вимоги стають вищими ніж у попередні роки, а ця частина навчального процесу рідко приносить задоволення учням.

Що ж робити вчителям, коли бажання щось вчити  у переважної більшості класу знаходиться на відмітці «нуль»?

Пропоную розглянути кілька порад щодо створення натхненних, мотиваційних уроків з Prepare. Ukrainian Edition. Grade 10 & 11нового навчального курсу для старшокласників від видавництва Лінгвіст та Cambridge University Press & Assessment.

Для цікавих, актуальних уроків англійської мови та теми мають бути відповідні.

Зовнішній вигляд для підлітків є однією із найцікавіших тем. А якщо під час обговорення цієї теми вони повторять конструкції для опису зовнішності чи характеру людини? Теперішні часи? Дієслова з прийменниками? Звучить занадто добре щоб бути правдою, скажете ви. Але з Prepare. Ukrainian Edition. Grade 11 це можливо.

Використовуйте відео та аудіо компоненти курсу для створення «тизерів» до майбутнього уроку.

У нашому випадку цей тизер ще й буде англомовним. Поділіться зі своїми учнями відео, де їх однолітки англійською мовою розповідають про свої улюблені жанри книг перед початком роботи з темою “Telling stories”. Або дайте їм послухати аудіозапис, у якому Девід – майбутній випускник британської школи – просить поради щодо вибору свого майбутнього вишу. Зацікавлених глядачів на вашому уроці буде достатньо!

Перетворюйте процес вивчення англійської мови у соціальний досвід.

Здобуття соціально – комунікативних навичок, або ж soft skills, можна вважати одним з основних завдань у процесі навчання. Сторінки Life Skills наповнені різноманітними корисними порадами та проєктними завданнями для розвитку навичок тайм – менеджменту, креативного письма, волонтерства, критичного мислення та підготовки до екзамену. Це також дозволить підліткам бачити застосування англійської мови та усіх тих правил що вони вивчають на практиці.

Створювати цікаві, актуальні, захопливі та надихаючі уроки разом із Prepare. Ukrainian Edition. Grade 10 & 11 легко. Варто лиш відкрити підручник, який переповнений цікавим матеріалом та вправами, які ще й підготують ваших учнів до екзаменів.

Вебінар “How to create an engaging lesson for students of the 11th Grade”

Запрошуємо на вебінар “How to create an engaging lesson for students of the 11th Grade”.

Ми поговоримо про дієві стратегії та цікаві вправи, що прийдуть на допомогу в створення сучасних, цікавих уроків для школярів на основі нового навчального курсу. Також дізнаємось більше про новий навчальний курс для учнів старшої школи Prepare. Ukrainian Edition. Grade 10&11 та познайомимось із підручником для 11-го класу.

Тема: «How to create an engaging lesson for students of the 11th Grade»
Час: 16.00 – 17.00
Дата: 08 серпня 2023 року
Спікер: Яна Свердлюк, освітня консультантка видавництва «Лінгвіст»
Участь: онлайн, безкоштовна.

Сертифікати з вказанням кількості годин усім зареєстрованим учасникам вебінару.

Інформація про спікера:
Яна Свердлюк має семирічний досвід роботи з учнями різних вікових категорій – від початкової до старшої школи. Також практикує використання автентичних матеріалів у роботі з учнями, адже її основний принцип «Ти повинен вивчати мову так, як будеш її використовувати».