Чому навчання граматики має бути комунікативним?

Граматика не є окремим, самостійним напрямком роботи. Вона працює через ситуативно-тематичну організацію навчання, тобто через практичне використання в мові. Завданням учня є виразити певну думку чи ідею, в той час, як граматика є інструментом її здійснення.

Комунікативна ціль вивчення граматики у середній школі дає можливість сформувати головну вимогу до об’єму граматичного матеріалу що має бути засвоєний: вивченого має бути достатньо для використання мови як засобу комунікації не лише в межах класу та навчальної програми, а й у реальному житті.

Для поглибленої та цілеспрямованої роботи з вивчення граматики Ви можете використовувати наш посібник Full Blast Plus 6 Grammar.

Посібник має чітку структуру, що відповідає граматичним темам навчального курсу Full Blast Plus for Ukraine. Grade 6. Це допомагає учням логічно та послідовно працювати з матеріалом та розвивати міцну основу в англійській граматиці. Також учні, які мають різні рівні знань мови можуть самостійно працювати із темами, які викликають найбільше труднощів. Таким чином вони зможуть заповнювати прогалини у своїх знаннях.

Кожен юніт складається з кількох частин:


Вправа – знайомство: допоможе перевірити рівень знань учнів з певної теми та виявити можливі прогалини у знаннях.

Використовуючи яскраві та наповнені корисною лексикою діалоги, описи людей, персонажів чи рутин людей замість традиційних тестів, учні легко познайомляться з темою уроку.


Граматичні правила у вигляді таблиць: легко та зрозуміло пояснять теоретичну частину із прикладами їх застосувань.

Набридає кожного разу повторювати одні й ті самі пояснення? Проблему вирішено! Чіткі та зрозумілі інструкції у формі таблиць стануть надійними помічниками для ваших учнів.  

Ситуація – учень не може запам’ятати різницю між використанням Present Simple та Present Progressive. У посібнику Full Blast Plus 6 Grammar за допомогою простих та зрозумілих речень – прикладів показано усі граматичні відмінності між двома часовими формами.


Activities: вправи, призначені для відпрацювання вивчених правил.  

Серед них ви знайдете наступні вправи:

  • утворення речень із використанням “would like” або “would want”, описувати зображення із допомогою Past Simple;
  • заповнення пропусків – додати “could” “couldn’t”, прийменники часу, “some”, “any”, “no”;
  • вибір правильної відповіді, або ж “multiple choice”;
  • поєднання двох часів у одному реченні та інші.

Speaking: пам’ятаючи, що граматика це інструмент вираження ідей та думок в англійській мові, використання вправ для розвитку навичок говоріння є обов’язковим.

Змістове наповнення вправ у Full Blast Plus 6 Grammar максимально наближене до умов реального використання граматики у процесі спілкування, що допомагає учням залишатись залученими та вмотивованими до роботи.

Зразок: учні планують відвідати музичний фестиваль, що відбуватиметься влітку. Вони роздивляються програму заходів фестивалю та розмірковують над тим, які саме заходи варто відвідати, використовуючи “can”, “could”, “may”, “might” для обговорення можливих варіантів. 

Або ж ви разом із дітьми можете порівняти різні види діяльності між собою за рівнями складності, безпеки чи цікавості використовуючи ступені порівняння прикметників.


Writing: письмове відображення знань граматики. Напишіть кілька речень про свої плани на завтра використовуючи конструкцію “be going to”, або помрійте про своє майбутнє із “will”.

Після завершення кожного юніту учні виконують діагностичний тест, що покаже рівень засвоєних знань.


Використання комунікативного підходу у вивченні англійської мови, що є основою курсу Full Blast Plus for Ukraine, допоможе учням активно використовувати здобуті знання на практиці. Full Blast Plus 6 Grammar є повноцінним посібником для вивчення граматики та активного використання набутих навичок з метою підтримки рівня знань учнями.  

Посібник буде доступним для замовлення з серпня 2023 року. Слідкуйте за новинами на сторінках нашого видавництва у соціальних мережах, щоб дізнатись про усі новинки найпершими!