Граматика у житті молодшої школи – від правил до дій

Створення міцної основи граматики англійської мови має важливе значення для учнів початкової школи. Початковий етап вивчення іноземної мови є ключовим для всього навчального курсу, тому дуже важливо ефективно використовувати час та можливості як вчителя, так і учня. Не варто забувати і про користь вивчення граматики у контексті, адже учні мають бачити як працюють мовні закони у життєвих прикладах. Завдяки цьому учні матимуть ґрунтовне розуміння фундаментальних принципів мови, що стане основою для їхнього успішного майбутнього навчання.

Для того, щоб дізнатись більше про труднощі навчання граматики англійської мови та способи їх подолання перегляньте вебінар “Trials and tribulations of teaching grammar in primary school”. А сьогодні ми пропонуємо вашій увазі кілька ідей того, як перетворити вивчення граматичних правил на цікавий та захопливий процес, що не залишить нікого байдужим.

  • Граматичні стіни: створіть спеціальну стіну в класі, де учні можуть бачити приклади різних правил граматики. Учні молодшого шкільного віку ефективніше опановують правила за допомогою прикладів з виділеними у них граматичними конструкціями, ніж у відірваних від контексту таблицях. Використовуйте це під час оформлення стіни.

Заохочуйте їх знаходити та показувати ці приклади у підручнику, книгах, журналах, виконаних ними домашніх завданнях. Ця візуальна довідка допоможе школярикам запам’ятати правила та їх правильне використання.

  • Пісні та римівки: навчайте своїх учнів співати пісні та заохочуйте їх співати разом. Тексти пісень, що наповнені граматичними конструкціями та тематичною лексикою допоможуть закріпити правила в їх свідомості, роблячи процес навчання веселим та цікавим. На сторінках Imagine for Ukraine 2 та Super Minds 2. Ukrainian Edition ви знайдете безліч пісень та римівок для практики граматики.
  • Пошук граматичних скарбів: заховайте приклади правильних та неправильних речень по всьому класу. Розділіть дітей на команди та дайте їх певну кількість часу для знаходження якомога більшої кількості речень. Як тільки закінчиться відведений час, кожна команда ділиться своїми результатами та пояснює чому вони вважають речення правильними або неправильними.
  • Історії та рольові ігри: використовуйте вже наявні сторінки з історіями у підручнику або ж створюйте разом з учнями свої власні історії. Призначте студентам різні частини в історії, розподіляйте ролі в сценарії та дайте їм творчу свободу. Нехай вони використовують правильну граматику для передавання своїх ідей – це зробить граматику більш значущою та зрозумілою для учнів. Сторінки «Value» від Super Minds 2. Ukrainian Edition, “Story time” від Smart Junior for Ukraine 2. Updated Edition стануть чудовими прикладами та натхненням для творчості малечі.
  • Інтерактивні граматичні вебсайти або додатки: використовуйте інтерактивні платформи, які пропонують використання різноманітних форм роботи з граматикою та лексикою. Ці платформи часто забезпечують негайний зворотний зв’язок, який допомагає студентам виправити свої помилки й покращити своє розуміння граматики англійської мови. Компоненти інтернет-підтримки для трьох вищезгаданих НМК: картки Quizlet, лексичні та лексико-граматичні ігри на платформі Wordwall стануть оптимальним варіантом.

Пам’ятайте про адаптування цих ідей на основі віку та рівня здібностей ваших учнів. Веселі та інтерактивні уроки граматики не тільки покращують навчальний досвід учнів, а й сприяють позитивному ставленню школярів до граматики англійської мови.

Дізнатись більше про навчальні курси та переглянути семпли можна на сторінках курсів, обравши вкладку «2 клас»:

Imagine for Ukraine 2.
Super Minds 2. Ukrainian Edition.
Smart Junior for Ukraine 2. Updated Edition.