Цифрові технології у роботі вчителя англійської мови

Невпинний розвиток цифрових технологій стає причиною значних змін не лише у щоденному житті, а й у процесі навчання. Враховуючи усі ті події, що відбувались та продовжують відбуватись у країні та світі, використання діджитал технологій стає все більш звичним явищем в освітньому просторі.

Проте, не варто забувати що діджитал, тобто цифрова освіта та дистанційне навчання не є синонімічними поняттями. Детальніше це питання ми обговорювали у ході вебінару «Digitalization in education – why it’s needed and how to do it right», переглянути який ви можете на нашому YouTube-каналі.

Використання цифрових технологій на уроках англійської мови допомагає створити та підтримувати умови, що будуть найбільш наближеними до автентичного середовища. Також це дозволить вчителю враховувати індивідуальні особливості учнів, підвищити їх мотивацію до вивчення англійської мови та інтенсифікувати набуття вмінь та навичок аудіювання, говоріння, читання та письма англійською мовою.

Пропонуємо вам кілька порад для оптимального використання усіх можливих цифрових технологій у своїй роботі.

  • Не бійтесь використовувати технології.

          Вони допомагають підсилити як вашу роботу, так і процес вивчення англійської мови для ваших учнів. Тримайте руку на пульсі останніх новинок, які можуть бути використані для залучення учнів.

  • Професійний саморозвиток.

           Відвідуйте різноманітні семінари, вебінари та воркшопи, що зосереджені на цифрових технологіях. Це допоможе вам стати професіоналами у використанні цифрових ресурсів та бути в курсі усіх змін

  • Починайте з малого.

        Почніть із введення у свою роботу найпростіших цифрових елементів або окремих елементів більш комплексних ресурсів. Поступово додавайте нові, складніші ресурси та платформи для вивчення англійської мови.

  • Кастомізуйте та персоналізуйте навчання.

          Використовуйте цифровий інструментарій – онлайн платформи, сайти з іграми, воркшітами, відео та аудіо матеріалами – у створенні персоналізованого навчального досвіду для учнів у вивченні англійської мови. Цифрові платформи дозволяють використовувати різноманітні матеріали та налаштовувати їх згідно з вимогами вчителя та учня.

  • Приймайте фідбек від учнів.

           Думки ваших учнів щодо цифрових ресурсів, які ви використовуєте у роботі, допоможуть зрозуміти що їм підходить найкраще, на які труднощі вони натрапляють у роботі та які зміни можуть бути зроблені для покращення їх цифрової освіти.

  • Утримуйте баланс між цифровими та традиційними формами роботи.

       В той час як цифрові технології можуть суттєво покращити процес вивчення англійської мови не варто забувати про те, що не всі уроки повинні бути цифровими. Тому, продовжуйте використовувати традиційні форми роботи у класі коли це буде потрібно.


Секрет від освітньої консультантки: ми працюємо над нашим власним онлайн додатком для учнів перших та шостих класів НУШ, який допоможе легко та цікаво не лише вивчати, а й закріплювати знання дітей з англійської мови. Пропоную зазирнути на сторінки для учнів Imagine 1 for Ukraine, Super Minds 1 Ukrainian Edition та Smart Junior 1 Updated Edition та роздивитись все більш детально.

Гнучкість вчителя завжди буде однією із тих якостей, яка допоможе у роботі з учнями. Особливо важливим це є у вивченні англійської мови, адже мова, як і світ не стоїть на місці та постійно змінюється. А нам, як помічникам у процесі навчання, потрібно завжди бути в курсі усіх змін. Тут нам і допомагають цифрові технології.