Чек-лист для вивчення англійської мови у першому клас

Багато людей – вчителів та батьків – дискутують щодо необхідності та важливості вивчення англійської мови у школі, особливо коли йде мова про учнів молодшої школи. Зважаючи на реалії сучасного життя та перспективи майбутнього, знання англійської мови є невіддільною частиною професійного портрета людини. Ось чому питання вибору ефективних методів навчання та виховання свідомого ставлення до опановування знаннями з англійської мови є вкрай актуальними.

Під час вебінару “Discovering English with Imagine for Ukraine 1, який можна переглянути на нашому YouTube-каналі, ми розглядали різноманітні стратегії роботи з учнями початкової школи. Зараз, я пропоную вам ознайомитись із кількома порадами для більш ефективного навчання англійської мови учнів перших класів.

  • Пам’ятайте, що ваше ставлення до предмета – англійської мови – впливає на ставлення до неї ваших учнів.

Тому робіть уроки англійської мови цікавими та веселими. Плануйте багато різноманітних активностей, щоб кожному з учнів було чим займатись: тим хто спокійний і тим, хто не дуже; коли діти сидять і коли стоять або рухаються по класу.

  • Багато розмовляйте англійською з дітьми, особливо про те, що їх оточує та заохочуйте учнів підтримувати розмову.

Використовуйте жести, активну міміку, рухи та зображення. Підручник Imagine for Ukraine 1 насичений легкою, зрозумілою лексикою та граматичними конструкціями що допоможуть малятам передати їх думки та почуття стосовно речей, що вони бачать навколо, у розмові як з вчителем, так і з однокласниками.

  • Постійно повторюйте лексику, що була вивчена на уроках та не бійтесь додавати щось нове чи використовувати слова, які цікаві дітям.

Досить часто від учнів – не лише від першачків – можна почути запитання «А як англійською буде ….?». Не варто залишати ці запитання без відповіді, адже вони показують прагнення учня дізнаватись щось нове.

  • Використовуйте флешкартки для кращого запамятовування малечею слів.

До НМК “Imagine for Ukraine 1” розроблено комплекти флешкарток, які чудово підійдуть для використання у таких ситуаціях. Взяті з реального, щоденного життя зображення допоможуть вивчати нову лексику на уроках та поза ними.  

  • Розповідайте прості історії англійською мовою, грайте в ігри, співайте пісні та римівки разом з учнями.

Важливо, щоб ці матеріали були насичені тією лексикою та граматикою, яку вивчають діти. “Imagine for Ukraine 1” є яскравим прикладом активного використання цих матеріалів для активного вивчення учнями англійської мови.

І напевно найголовніша порада серед усіх – не турбуйтесь щодо помилок, які трапляються в учнів у процесі навчання. Кожного разу коли учні, особливо з вашою допомогою, працюють над виправленням своїх помилок вони стають впевненішими у своїх знаннях та вміннях.

Будьте тими, хто надихає маленьких дослідників вивчати світ через площину англійської мови!