Час готуватися до іспитів

Що ми знаємо про національний мультипредметний тест, або простіше кажучи НМТ з англійської мови у 2023 році? Це запитання цікавить усіх, хто причетний до цьогорічної вступної кампанії, тому пропонуємо вашій увазі основну інформацію про тестування з іноземної мови.

Англійська мова є одним із предметів, що складається за вибором абітурієнта. Про це потрібно буде вказувати при реєстрації для участі в НМТ.

  • Тривалість тесту – 180 хвилин.
  • Тривалість виконання завдань одного блоку – 60 хвилин.
  • Загальна кількість завдань з англійської – 32.
  • Основні типи завдань – читання та використання мови.
  • Відсутніми будуть завдання з аудіювання та письма.

Чого саме можна очікувати від завдань з англійської мови в НМТ?

Завдання з вибором однієї правильної відповіді це вже знайоме нам читання тексту та робота із запитаннями до нього. Традиційно це Task 5, завдання №22 – 26. Важливо пам’ятати, що запитання бувають не зовсім простими. Для перевірки розуміння учнями тексту, мовних конструкцій що характерні англійській мові можемо зустріти запитання типу “Which of the following is NOT stated about/ is TRUE about/ is FALSE about/ is NOT true about…?”, “Plastic bags seriously harm the environment in a number of ways EXCEPT…”

Завдання на встановлення відповідності потребує вміння підбирати заголовки до текстів, тверджень чи ситуацій до оголошень або текстів, запитань до відповідей. У завданнях ЗНО попередніх років це Task 4 і Task 6. Абітурієнтам зустрінуться усілякі теми: найдивніші нагороди та за які досягнення їх отримують, найрозкішніші гірськолижні курорти світу та їх характеристики, оголошення щодо працевлаштування, навчання, відпусток. Як бачите, обсяги лексичного матеріалу, яким має володіти учень для виконання таких завдань є достатньо великими, тому не варто забувати про роботу із ним. Робота з усіма доступними матеріалами – відео та аудіо, текстовими блогами чи статтями стануть надійним джерелом отримання автентичної лексики.

Завдання з пропусками має репутацію «найулюбленішого» через його складність. Незначні відмінності у значенні слів, що впливають на правильність їх використання, неуважність у визначенні часових форм, що використовуються в реченнях є одними з найчастіших труднощів, які виникають у роботі з такими завданнями. Зазвичай це Task 7, 8 і 9 у тестових зошитах зовнішнього незалежного оцінювання. Task 7 перевіряє вміння читання, а у Task 8 і 9 поєднуються знання граматики та лексики, що повною мірою дає можливість визначити рівень знань іноземної мови. Тексти можуть бути на різноманітну тематику – від найстарішої реклами до роботи спортивних психологів, від лісових пожеж в Австралії до уявлень про дружбу у 21-ому сторіччі.

Що обрати для підготовки?

Всі ці типи завдань Ви можете знайти у наших посібниках ZNO Leader Practice Tests та ZNO Leader Tests B2, що є одними з найкращих помічників у підготовці до НМТ. В кожному з них подано сім повноцінних тестів, матеріали яких повністю відповідають чинним програмам з англійської мови для старшокласників та програмі зовнішнього незалежного оцінювання, на основі якого створюються завдання до НМТ.